جزئیات خبر


طی 9 ماه نخست سال جاری؛

55 هزار مترمربع از فرش های حرم مطهر رضوی نونما شد

55 هزار مترمربع از فرش های حرم مطهر رضوی نونما شد
1395/10/19

مدیرعامل شرکت تهیه و تولید فرش آستان قدس رضوی گفت: طی 9 ماه نخست امسال، 55 متر مربع از فرش های حرم مطهر رضوی، نونما شده است.
غلامرضا باغشنی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: از این میان، تعداد 133 تخته فرش به مساحت حدود 28 متر مربع، دستباف و 5 تخته به مساحت 27 متر مربع فرش ماشینی بوده است.
وی ادامه داد: فرش های نونما از الیاف 100 درصد آکرولیک درالون آلمان بوده که در ابعاد مختلف و به رنگ های کرم و لاکی بافته شده اند.
باغشنی اضافه کرد: همچون سال های گذشته، از طرح های افشان، افشان ترنج و لچک ترنج در فرش های جدید استفاده شده است.
وی با اشاره به میزان فرش های دستباف و ماشینی جمع آوری شده از سطح حرم مطهر رضوی، گفت: از ابتدای امسال، 24 هزار متر مربع فرش دستباف و 220 هزار متر مربع فرش ماشینی غیر قابل استفاده در اماکن متبرکه رضوی، جمع آوری شده است.
باغشنی با اشاره به مکان هایی که در حرم مطهر رضوی به وسیله فرش های ماشینی مفروش می شوند، گفت: بیشتر فرش های ماشینی با ابعاد 3*2 هستند که در صحن های اماکن متبرکه مورد استفاده قرار می گیرند.
وی ادامه داد: سایر فرش های ماشینی با ابعاد مختلف و همچنین فرش های دستباف برای مفروش کردن مکان هایی اعم از رواق ها، شبستان ها، آسایشگاه ها، دفاتر اداری و همچنین سازمان ها، مدارس، مجتمع ها و ادارات شهر مشهد که وابسته به آستان قدس رضوی است، به کار می روند.
باغشنی اضافه کرد: مساجد بین راهی منتهی به حرم مطهر رضوی نیز یکی دیگر از مکان هایی به شمار می رود که این فرش ها استفاده می شود.
مدیرعامل شرکت تهیه و تولید فرش آستان قدس رضوی در پایان افزود: فرش های جمع آوری شده از اماکن متبرکه رضوی برای فروش به نمایشگاه شرکت فرش آستان قدس رضوی تحویل داده می شود.
  342-95

نظر شما