جزئیات خبر


از ابتدای سال جاری؛

49 میلیون مترمربع از فرش‌های حرم مطهر رضوی تنظیف شد

49 میلیون مترمربع از فرش‌های حرم مطهر رضوی تنظیف شد
1395/10/18

مدیرعامل شرکت تهیه و تولید فرش آستان قدس رضوی از تنظیف حدود 49 میلیون متر مربع از فرش های حرم مطهر رضوی در سه شیفت متوالی شبانه روزی طی 9 ماه نخست امسال خبر داد.
غلامرضا باغشنی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: طی این مدت، 852 تخته قالی دستباف به مساحت 10 هزار و 433 متر مربع و همچنین 23 هزار و 500 تخته قالی ماشینی به مساحت 165 هزار و 500 متر مربع به قالیشویی شرکت ارسال شده است.
وی ادامه داد: واحد قالیشویی شرکت فرش آستان قدس رضوی، روزانه ظرفیت شست و شوی 600 متر مربع فرش ماشینی و حدود 10 متر مربع فرش دستباف را دارد.
باغشنی با اشاره به اهمیت کیفیت شست و شو در قالیشویی این شرکت گفت: در این واحد، سعی شده از بهترین مواد اولیه و پاک کننده ها و نیز ابزار های سنتی و صنعتی استفاده شود.
وی ادامه داد: شست و شوی فرش های حرم مطهر رضوی بسته به بازه زمانی و موقعیت مکانی، متفاوت است که به دلایل مختلف از جمله بارندگی ها، افزایش تردد زائران در ایام و مراسم خاص و ...، امکان این که معیار خاصی به لحاظ زمانی برای ارسال فرش ها به قالیشویی قرار داده شود، وجود ندارد..
باغشنی درباره برنامه های استراتژیک این شرکت ویژه واحد قالیشویی آن، بیان کرد: همزمان با افزایش رواق ها و صحن های حرم مطهر رضوی، نسبت به توسعه قالیشویی اقدام خواهد شد.
  345-95

نظر شما