جزئیات خبر


2500 مترمربع فرش دستباف توسط شرکت فرش آستان قدس رضوی بافته شد

2500 مترمربع فرش دستباف توسط شرکت فرش آستان قدس رضوی بافته شد
1395/10/23

مدیرعامل شرکت تهیه و تولید فرش آستان قدس رضوی از تولید بیش از 2 هزار و 500 مترمربع فرش دستباف طی 9 ماه نخست امسال توسط این شرکت خبر داد.
غلامرضا باغشنی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: شرکت فرش آستان قدس رضوی طی این مدت، 2 هزار و 320 متر مربع فرش 30 رج ، 180 متر مربع فرش 40 رج و 4/5 (4 و نیم) متر مربع فرش 60 رج را تولید کرده است.
وی ادامه داد: با توجه به بروز خشکسالی در مناطق شرق کشور، مواد اولیه مرغوب و رنگ دانه های گیاهی با کیفیت بالاتری را از مناطق غربی تهیه کرده ایم.
باغشنی درباره جنس فرش های دستباف تولید این شرکت گفت: تار و پود ها، از جنس پنبه و بافت فرش نیز از پشم 100 درصد تولیدی داخل کشور است.
وی با اشاره به طرح های مورد استفاده در بافت فرش های دستباف این شرکت، گفت: افشان، لچک ترنج، افشان ترنج و سایر طرح های پیشنهادی صاحب نظران فرش، از جمله این موارد به شمار می رود.
باغشنی با بیان این که از ابتدای امسال، 5 عدد دار قالیبافی آهنی و 64 عدد دار قالیبافی چوبی در کارگاه های مشهد و کاشمر وجود داشته است، افزود: هر بافنده سالانه 12 مترمربع فرش دستباف تولید می کند.
وی درباره مشکلات این شرکت در خصوص تولید فرش دستباف، گفت: رکود بازار، عدم رقابت پذیری، کاهش تعداد کارگران متخصص در تولید فرش دستباف بخشی از این مشکلات رقابتی است.
  350-95
 

نظر شما